كپي كپي .

كپي

مالباختگان سايت ديوار به پليس مراجعه كنند+عكس

مالباخته پس از حضور در اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ در اظهاراتش به كارآگاهان گفت: از طريق سايت «ديوار تهران» قصد فروش يك دستگاه گوشي تلفن همراه مدل … به قيمت يك ميليون و 700 هزار تومان را داشتم كه شخصي ناشناس به عنوان خريدار با من تماس گرفت؛ اين شخص پس از گرفتن نشاني محل سكونت بنده در محدوده اتوبان ارتش به در منزل مراجعه كرد و پس از رؤيت گوشي تلفن همراه و ساير لوازم جانبي آن از قبيل كارتن گوشي تلفن همراه و … از من درخواست نمود تا به همراه وي جهت دريافت پول به دستگاه خودپرداز مراجعه نمايم.

من هم به همراه اين شخص به يك دستگاه خودپرداز در شهرك شهيد محلاتي رفته و اين شخص به ظاهر شروع به واريز و انتقال پول به حساب بنده نمود و پس از دقايقي عنوان  كرد كه پول را به حساب بنده واريز نموده است؛ من نيز گوشي تلفن همراه را به همراه كارتن و … به ايشان تحويل داده و به منزل مراجعه كردم غافل از اينكه منتظر تأييد واريز پول ازطريق سيستم پيامك بانكي شوم يا حتي درخواست برگه رسيد تراكنش مالي را از اين شخص نمايم !!

پس از مراجعه به منزل، به سراغ گوشي تلفن همراه خود رفته و هرچه پيامك هاي داخل آنرا بررسي كردم، پيامكي در خصوص واريز مبلغ فروش گوشي تلفن همراه را پيدا نكردم؛ فرداي آنروز به بانك مراجعه كرده و در بررسي تراكنش مالي مشخص شد كه هيچگونه واريزي به مبلغ يك ميليون و 700 هزار تومان صورت نگرفته است.

با بررسي شكايت هاي مشابه، كارآگاهان موفق به شناسايي تعداد ديگري از شكات و مالباختگاني شدند كه همگي آنها بدين شيوه و شگرد و زماني كه قصد فروش گوشي هاي تلفن همراه خود را داشتند مورد كلاهبرداري قرار گرفته بودند.

 

 

 

 

 

تمامي اين مالباختگان در اظهارات خود عنوان كردند كه توسط جواني حدودا 35 ساله و پس از انتشار آگهي فروش گوشي هاي تلفن همراه خود در سايت هاي اينترنتي به ويژه سايت «ديوار تهران» مورد كلاهبرداري قرار گرفتند.

با توجه به شيوه و شگرد كلاهبرداري كه طي آن فرد جواني به محل هاي اعلامي از سوي مالباختگان رفته و در ادامه به همراه آنها به شعبات بانكي مراجعه كرده بودند،  چهره نگاري از مالباختگان انجام شد و همچنين بررسي از تصاوير بدست آمده از دوربين هاي مداربسته بانكي نيز در دستور كار كارآگاهان اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت و نهايتا يكي از مجرمين سابقه دار در زمينه سرقت و كلاهبرداري بنام «هدايت . ر» ( متولد 1359 ) شناسايي و در مخفيگاهش واقع در خيابان ولي عصر دستگير و به اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.

متهم پس از مواجهه حضوري با مالباختگان، صراحتا به دهها فقره كلاهبرداري در تهران و همچنين ساير شهرها و استان هاي كشور همچون كرج، اسلامشهر، قزوين، رباط كريم، اهواز، پاكدشت، اصفهان، خوزستان و … و همچنين نحوه شناسايي مالباختگان از طريقسايت هاي فروش اينترنتي اعتراف كرد و در اظهاراتش عنوان داشت: به خاطر آنكه در زمان كلاهبرداري [ و در واقع سرقت گوشي تلفن همراه ] ، تمامي لوازم جانبي گوشي هاي به ويژه كارتن هاي آنها را سرقت مي كردم در زمان مراجعه به مراكز خريد و فروش گوشي هاي تلفن همراه و بدون هيچگونه مشكلي موفق به فروش تمامي گوشي ها مي شدم.

سرهنگ كارآگاه محمدرضا ذاكر استقامتي، معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر اظهار داشت: بهره گيري از سيستم پيامك بانكي و يا تماس با شعبات بانكي جهت اطمينان از واريز يا انتقال پول يكي از مطمئن ترين و در عين حال راحت ترين روش هاي ممكن جهت جلوگيري از وقوع كلاهبرداري است كه متأسفانه با وجود آموزش ها و اطلاع رساني هاي مكرر صورت گرفته همچنان شاهد آن هستيم كه بسياري از شهروندان محترم همچنان از اين خدمات بانكي در دسترس، بهره برداري و استفاده نمي كنند.

سرهنگ كارآگاه محمدرضا ذاكر استقامتي خاطرنشان كرد: با توجه به اعتراف صريح متهم به دهها فقره كلاهبرداري به شيوه و شگرد فوق، قرار قانوني از سوي مقام محترم قضايي صادر شد و متهم جهت انجام تحقيقات تكميلي و شناسايي ديگر شكات و مالباختگان در اختيار اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از كليه شهروندان محترم كه بدين شيوه و شگرد مورد كلاهبرداري قرار گرفتند دعوت مي شود تا جهت شناسايي متهم و پيگيري شكايات خود به اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه كنند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ساعت: :: توسط:سارا موضوع:

نظرات
نام : Danice     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Learning a ton from these neat areclits.
نام : Mccade     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : If you wrote an article about life we'd all reach engtehilnment.
نام : Kiona     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Shoot, so that's that one supopses. http://zgqgmvz.com [url=http://cltzhkqqcf.com]cltzhkqqcf[/url] [link=http://axarawie.com]axarawie[/link]
نام : Barbi     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : So much info in so few words. Tooslty could learn a lot.
نام : Carrie     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Play intvamrfioe for me, Mr. internet writer. http://zjuchxhv.com [url=http://mhbcqie.com]mhbcqie[/url] [link=http://uzdxvcgzzpj.com]uzdxvcgzzpj[/link]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :